KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 5922004
*
nr 592 2004
Akvarell
Cleas Giertta 1987, Blomsterstilleben, 63x50
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 augusti 2009
kl 19:13:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 15:59:22
1
650 kr
3/8 18:30:09
2
350 kr
3/8 18:30:50
2
450 kr
3/8 18:31:17
2
550 kr
3/8 18:31:43
2
650 kr
3/8 18:32:28
2
700 kr
3/8 19:03:46
1
Vinnande bud
3/8 19:05:16
2
800 kr
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben stilleben vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
*
Akvarell
nr 592 2004
Akvarell
Cleas Giertta 1987, Blomsterstilleben, 63x50
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 augusti 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/8 15:59:22 | 1 | 650 kr |
| 3/8 18:30:09 | 2 | 350 kr |
| 3/8 18:30:50 | 2 | 450 kr |
| 3/8 18:31:17 | 2 | 550 kr |
| 3/8 18:31:43 | 2 | 650 kr |
| 3/8 18:32:28 | 2 | 700 kr |
| 3/8 19:03:46 | 1 | Vinnande bud |
| 3/8 19:05:16 | 2 | 800 kr |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben stilleben vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20



