Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 5922004



*

nr 592 2004


Akvarell

Cleas Giertta 1987, Blomsterstilleben, 63x50


Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

850 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 augusti 2009
kl 19:13:10


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/8 15:59:22 1      650 kr
3/8 18:30:09 2      350 kr
3/8 18:30:50 2      450 kr
3/8 18:31:17 2      550 kr
3/8 18:31:43 2      650 kr
3/8 18:32:28 2      700 kr
3/8 19:03:46 1      Vinnande bud
3/8 19:05:16 2      800 kr



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben stilleben vattenfärg
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29
  • 8070 Blandteknik
    4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:33
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr